ANIA DĄBROWSKA

Ania Dąbrowska jest członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV. Zadebiutowała w 2004 roku albumem Samotność po zmierzchu, który zdobył wysokie uznanie krytyki i publiczności. Wydawnictwo Kilka historii na ten sam temat z 2006 roku było jej pierwszym albumem nawiązującym do tradycji polskiej muzyki lat 60., co artystka kontynuowała na kolejnych dwóch płytach. Ania wydała dotąd sześć albumów studyjnych, z których pięć trafiło na pierwsze miejsce listy sprzedaży OLiS w Polsce i uzyskało status platynowych (Dla naiwnych marzycieli zdobył podwójną platynę). Jest jedną z najczęściej nominowanych artystek do Nagrody Muzycznej Fryderyk i obecnie ma na swoim koncie 34 nominacje w tym 9 wygranych statuetek. Do 2011 roku, łączna sprzedaż jej płyt w Polsce przekroczyła liczbę 250 tys. egzemplarzy. Od kwietnia 2015 roku nagrywa dla Sony Music.

4 marca 2016 roku, po czterech latach od wydania ostatniej płyty, w sklepach ukazał się kolejny album piosenkarki pt. Dla naiwnych marzycieli. Pod koniec września 2016 roku otrzymała nominację do nagród MTV Europe Music Awards 2016 w kategorii Najlepszy polski wykonawca.

Na początku 2017 roku, wydany został singiel „Porady na zdrady (Dreszcze)”, promujący komedię romantyczną Ryszarda Zatorskiego pod eponimicznym tytułem Porady na zdrady.

10 listopada 2017 roku ukazał się pierwszy album kompilacyjny Dąbrowskiej zatytułowany The Best of, zawierający największe przeboje w dorobku artystki oraz premierowy singiel „Z Tobą nie umiem wygrać”. Singiel dotarł do 1 miejsca listy AirPlay. Natomiast album do 3 miejsca listy OLiS.